Technologia

Pianka zamknięto-komórkowa

Ocieplanie pianką zamknięto-komórkową

Odpowiednia izolacja domu chroni przed nadmierną utratą ciepła, wilgocią i hałasem. Zamknięto-komórkowa pianka poliuretanowa to doskonały materiał izolujący, wykorzystywany do ocieplania wewnętrznego i zewnętrznego budynków.

Zamknięto-komórkowa pianka poliuretanowa dzięki bardzo dużej liczbie zamkniętych komórek ma ma bardzo niską chłonność wody i jest bardzo odporna na ściskanie. Gęstość zastosowanej pianki zależy od ocieplanej powierzchni i waha się od 35 do 300 kg na m³.

Te cechy powodują, że materiał ten wykorzystywany jest do izolacji dachów płaskich, ścian, elewacji, fundamentów, zbiorników, rurociągów czy konstrukcji wykonanych ze stali. Jest ona odporna na działanie substancji kwasowych i zasadowych. Charakteryzuje się wysokim współczynnikiem odporności na ogień.

Ocieplanie pianką pozwala znacząco ograniczyć grubość warstwy izolacyjnej, na przykład w stosunku do styropianu! W przypadku aplikacji pianki na zewnątrz budynku warstwę izolacyjną pokrywa się specjalną powłoką, która chroni ją przed działaniem promieni słonecznych i degradacją.

Ocieplanie pianką otwarto-komórkową

Poliuretanowa pianka otwarto-komórkowa wykorzystywana jest do izolacji wewnątrz budynków, zwłaszcza do izolacji poddasza, ścian działowych i podłóg. Ten rodzaj pianki, dzięki swojej niewielkiej gęstości, wynoszącej od 7 do 15 kg na m³, nie obciąża konstrukcji. Otwarto-komórkowa pianka PUR doskonale uszczelnia, wypełniając wszelkie szczeliny. Pianka wykazuje bardzo dobre wartości termoizolacyjne i posiada niski opór dyfuzyjny co umożliwia dalszą migrację wilgoci przez przegrodę budowlaną.

Chroni także przed hałasem i wilgocią. Idealnie nadaje się do ocieplania skomplikowanych form, takich jak: wykusze i lukarny, także w takich miejscach w których użycie tradycyjnych materiałów jest niemożliwe. Pianka doskonale przyczepia się do izolowanej powierzchni, nie trzeba stosować dodatkowych mocowań i wzmocnień. Ocieplenie z pianki poliuretanowej nie doprowadza do powstania mostków termicznych. Taka izolacja chroni przed grzybami i pleśnią.

Zaletą ocieplania pianką otwarto-komórkową jest także szybkość wykonania prac! Sprawnie działająca ekipa natryskowa potrafi ocieplić do 300 m² powierzchni poddasza w ciągu jednego dnia.

Pianka poliuretanowa nie wpływa negatywnie na środowisko!

Pianka zamknięto-komórkowa