Ocieplenie Ścian
Pianką PUR

ocieplenie ścian pianką PUR

Termoizolacja Ścian Pianą PUR

Trwałe i efektywne docieplanie

Systemy pianki natryskowej dzięki swoim wyjątkowym parametrom umożliwiają ocieplenie ścian budynku zarówno od strony wewnętrznej jak i zewnętrznej. Ocieplenie pianką to nowoczesna i innowacyjna metoda izolacji ścian, znajduje szczególne zastosowanie przy ociepleniach konstrukcji szkieletowych czy modernizacjach już istniejących budynków będących np. pod nadzorem konserwatora zabytków.

Stosujemy produkty najwyższej jakości tylko renomowanych producentów. Wszystkie aplikowane przez nas pianki natryskowe są zgodnie z normą zharmonizowaną Unii Europejskiej PN-EN 14-315, posiadają znakowanie CE, Atesty Polskiego Zakładu Higieny (PZH) i Deklaracje Własności Użytkowych Instytutu Techniki Budowlanej (ITB).

Ocieplenie Ścian Pianką PUR

Dowiedz się więcej

Prawidłowe ocieplenie ścian budynku to kluczowa kwestia dla całego efektu energooszczędności inwestycji. Występowanie mostków termicznych w ścianach zewnętrznych może odpowiadać za stratę ciepła w wysokości od 20 do 35%. Zastosowanie piany poliuretanowej jako ocieplenia ścian domu to gwarancja skutecznej – bez mostkowej i oddychającej izolacji. Istotnym czynnikiem jest również koszt ocieplenia pianą, który w połączeniu z wyjątkowo szybkim czasem aplikacji plasuje pianę PUR jako ciekawą i atrakcyjną alternatywę dla klasycznych metod ocieplenia budynku.

Ocieplenie ścian zewnętrznych jak i wewnętrznych pianą PUR to ciekawa alternatywa. W zależności od pożądanych efektów istnieje możliwość ocieplenia ścian pianą otwarto lub zamknięto-komórkową.

Otwarto-komórkowa piana poliuretanowa charakteryzuje się atrakcyjną ceną, bardzo dobrym współczynnikiem akustycznym, szczelnością układu termicznego,  niskim oporem dyfuzyjnych i dobrymi parametrami izolacyjnymi. Świetnie sprawdza się jako izolacja ścian zewnętrznych jak i wewnętrznych budynków szkieletowych. Nie obciąża konstrukcji, dodatkowo usztywniając ją.

Zamknięto-komórkowa piana PUR to najlepsze parametry izolacyjne, wysoka twardość oraz sztywność izolacji, mała chłonność wody i wysoki opór dyfuzyjny. Niski współczynnik lambda przy nawet niedużej grubości izolacji pozwala skutecznie poprawić ocieplenie budynku. Ten materiał świetnie sprawdza się jako termoizolacja ścian murowanych jak i blaszanych.

Oto podstawowe zalety ocieplenia ścian natryskową pianką poliuretanową:

 • Efektywność energetyczna: Ocieplenie ścian natryskową pianką poliuretanową znacznie poprawia efektywność energetyczną budynku. Pianka tworzy doskonałą izolację termiczną, minimalizując straty ciepła przez ściany. Dzięki temu zmniejsza się zużycie energii potrzebnej do ogrzewania lub chłodzenia budynku, co przekłada się na obniżenie kosztów energii.
 • Izolacja termiczna: Natryskowa pianka poliuretanowa tworzy jednolitą warstwę izolacyjną na ścianach. Zapewnia doskonałą izolację termiczną, chroniąc przed utratą ciepła w okresie zimowym oraz przenikaniem ciepła w okresie letnim. Dzięki temu utrzymuje się bardziej stabilna temperatura wewnątrz budynku, co przekłada się na komfort mieszkańców.
 • Szczelność: Pianka poliuretanowa tworzy szczelną powłokę na ścianach, eliminując wszelkie szczeliny i luki. Zapewnia doskonałą szczelność, co minimalizuje przecieki powietrza i redukuje straty ciepła. Szczelność pianki przyczynia się również do zwiększenia komfortu akustycznego wewnątrz budynku poprzez redukcję hałasu z zewnątrz.
 • Trwałość: Natryskowa pianka poliuretanowa jest trwałym materiałem, który utrzymuje swoje właściwości przez długi czas. Po naniesieniu na ściany staje się integralną częścią konstrukcji, nie kurczy się ani nie osiada. Zapewnia długotrwałą izolację termiczną bez potrzeby częstej konserwacji czy wymiany.
 • Oszczędności: Ocieplenie ścian natryskową pianką poliuretanową przekłada się na znaczne oszczędności energetyczne. Poprawa izolacji termicznej ścian redukuje straty ciepła, co prowadzi do niższego zużycia energii do ogrzewania lub chłodzenia budynku. To z kolei przekłada się na niższe rachunki za energię i oszczędności finansowe dla właścicieli budynku.

Podsumowując, ocieplenie ścian natryskową pianką poliuretanową zapewnia efektywność energetyczną, doskonałą izolację termiczną, szczelność, trwałość oraz oszczędności. Jest to skuteczne rozwiązanie, które przyczynia się do poprawy komfortu mieszkańców oraz redukcji kosztów związanych z eksploatacją budynku.

Koszt ocieplenie budynku pianą poliuretanową zależny jest od szeregu czynników, takich jak:

 • pożądana grubość izolacji
 • docelowy rodzaj zastosowanej piany poliuretanowej
 • ilość m2 powierzchni do ocieplenia
 • lokalizacja inwestycji
 • rodzaj podłoża na które ma trafić ocieplenie
 • zakres ewentualnych prac dodatkowych niezbędnych do wykonania ocieplenia budynku

W celu poznania kosztów całkowitych ocieplenia budynku, zachęcamy do kontaktu. Gwarantujemy fachowe doradztwo, bezpłatny pomiar oraz wycenę.

Specjalizujemy się w izolacjach natryskowych pianką poliuretanową. Posiadamy wiedzę, zaplecze oraz doświadczenie Ocieplanie to nasz pasja. Powierzone nam prace realizujemy sumiennie z największą starannością. Posiadamy wykwalifikowany personel oraz wieloletnie doświadczenie. Pracujemy tylko na najwyższej jakości sprzęcie, dedykowanym do profesjonalnych zastosowań. Z powodzeniem realizujemy ponad 200 zleceń każdego roku. ​Cechuje nas wiedza oraz umiejętności. Nie boimy się żadnych wyzwań, a prace wykonywane przez naszych specjalistów są wizytówką technologii.

Sprawdź ile kosztuje ocieplenie ścian pianką PUR. Wyceń inwestycję już teraz!


  Budowlaniec
  Autoryzacja Crossin

  Stosujemy markowe produkty tylko
  renomowanych producentów

  Crossin Attic Soft  |  Crossin Attic Hard  |  Crossin Roof
   |  Crossin Wall  |  Crossin Floor

  Piany Crossin

  Jesteśmy jedynym Autoryzowanym Wykonawcą marki premium - Crossin® Insulations w województwie kujawsko-pomorskim!

  Doświadczona kadra

  Doświadczona kadra

  Posiadamy dwa doświadczone, niezależne zespoły realizujące montaż izolacji z największą starannością.

  Lider izolacji natryskowych

  +999 wykonanych izolacji

  Jesteśmy dynamiczną firmą z doświadczeniem, wykonaliśmy kilka tysięcy realizacji w regionie.

  Wysokiej jakości sprzęt do natrysku piany

  Sprzęt najwyższej jakości

  Dysponujemy bogatym zapleczem maszynowym, pracujemy z produktami tylko renomowanych producentów.

  Darmowe doradztwo i wycena

  Darmowe doradztwo i wycena

  U nas zawsze możesz liczyć na fachowe, darmowe doradztwo dotyczące wyboru odpowiedniej technologii i materiału.

  Wybierz sprawdzonego
  wykonawcę, firmę

  Wybierz sprawdzonego
  wykonawcę, firmę

  Realizacje

  Sprawdź nasze prace

  400
  +
  m² pianki dziennie
  100000
  +
  m² położonej pianki PUR
  140
  +
  inwestycji rocznie